Witamy na naszym blogu

Ostatnie informacje z naszego bloga

Co to jest dokumentacjageologiczno-inżynierska?

Data: 6. 12. 2019r. • Autor: badania-geologiczne.pl

Aby kompleksowo odpowiedzieć na pytanie, czym jest dokumentacja geologiczno-inżynierska, nie wystarczy wyjaśnić jej podstawy prawnej. Konieczne jest również pełne zrozumienie celu jej opracowania. Dokumentacja geologiczno-inżynierska a prawo. Konieczność powstania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej wynikła z niespójności zapisów prawa budowlanego oraz zapisów prawa genealogicznego. Ta sama niespójność jest problematyczna, gdy konieczna jest właściwa interpretacja przepisów. Inną sytuacją, którą może komplikować jest to, gdy chce się wyznaczyć jasną granicę między następującymi dokumentacjami […]   Czy warto wykonać badaniegruntu przed zakupem działki?

Data: 6. 12. 2019r. • Autor: badania-geologiczne.pl

Zakup działki z późniejszym zamiarem postawienia domu to olbrzymi wydatek. Dla większości z nas – największy, jaki kiedykolwiek poniesiemy. Nic więc dziwnego, że słysząc o każdej kolejnej kwocie dodawanej do sumy związanej z inwestycją, każdy się dwa razy zastanawia nad tym, czy faktycznie jest to konieczne. Wykonanie badań geotechnicznych niesie jeden z tych dylematów. Wykonanie badań geotechnicznych – warto? Być może nasza opinia może wydawać się odrobinę stronnicza, ale z drugiej strony – realizując badania geotechniczne od lat, znamy się na temacie najlepiej i tak, potwierdzamy […]   Ile kosztuje badanie gruntupod budowę domu?

Data: 6. 12. 2019r. • Autor: badania-geologiczne.pl

Tematy kosztów, szczególnie w odniesieniu do tak wyspecjalizowanych zagadnień, jak badanie gruntu pod budowę domu, nigdy nie są łatwe. Wynika to z prostego faktu: taka oferta jest niemal zawsze indywidualnie wyceniana, w odpowiedzi na zapytanie ofertowe złożone przez zainteresowanego nią Klienta. Ekspertyza geotechniczna: co wpływa na jej cenę? Wykonanie ekspertyzy geotechnicznej jest niemalże konieczne przed zakupem działki budowlanej. To sposób na uniknięcie niepotrzebnych kosztów, które mogłyby wynikać ze zmiany rodzaju posadowienia budynku. Zatem choć nie można nazwać tej usługi, jako tanią […]